Panely lze instalovat pouze na pevné povrchy stěn interiérů (zdivo, beton, dřevo, sadrokarton). Povrchy stěn musí být čisté, rovné, suché a hladké. Nerovné povrchy či nerovnosti stěn by měly být předem opraveny, jinak budou panely po instalaci kopírovat nerovnosti podkladu. Před instalací obkladových panelů na stěny se doporučuje provést penetrační nátěr obkládaných stěn, před instalací panelů na stěny bez odstranění starých keramických obkladů je nutno pro zvýšení adheze provést „kotvící nátěr“ kontaktní penetrací. Panely lze řezat na potřebné rozměry pomocí ručních nebo elektrických pil. Panely budou vystaveny roztahování/smršťování v důsledku změn teploty. Je proto nutné instalovat panely s realizací dilatační mezery cca. 3 mm mezi panely, u stropu a u podlahy. Je rovněž zapotřebí nechat prostor pro expanzi a kontrakci panelů při montáži panelů okolo potrubí, sanitárních a elektrických vývodů , zásuvek, atd.

Pro lepení panelů Symmetrix a Artizan se doporučuje použit stěrkové lepidlo. Nanášení lepidla se provádí celoplošně na zadní stěnu panelu nebo na obkládanou stěnu ( viz. obr. Trowel Application). Rovněž lze lepení panelů provádět pomocí tmelu „ bodově- neceloplošně“, s použitím balení v kartuši nebo pro aplikaci pneumatickou pistolí. V tomto případě se nanášení tmelu provádí na zadní stěnu panelu ( viz.obr. Cartridge Application). Po nalepení panelu na zeď ( a instalaci spojovacích a ochranných profilů – lišt) je nutno panely plošně rovnoměrně „přitlačit“ pomocí gumového kladívka a stěrky.

Instalace panelů SYMMERIX FRP

Panely SYMMETRIX jsou vyráběny v designu dlaždic. Není proto zapotřebí použít spojovací profilové lišty mezi panely. Pro spárování mezer mezi panely se používá tmel.

Panely Symmetrix lze instalovat s použitím ukončovacích a rohových profilových PVC lišt, které dodají obkladům komfortní ucelený vzhled. Pro dosážení instalace odolné proti vlhkosti se doporučuje použití tmelu, který je nanesen během instalace do vnitřních výlisků předem rozměrově nařezaných lišt.V prostorách se zvýšenou vlkostí a častým mytím se doporučuje aplikace tmelu rovněž mezi spodní lištou a podlahou, aby se zabránilo pronikání vlhkosti na zadní stranu panelu.

Instalace panelů Artizan

Instalace panelů Artizan FRP s dekory „kámen“ v provedení dlaždic je shodná jako instalace panelů Symmetrix.

Instalace panelů Artizan FRP s dekory dřeva se provádí bezespáry přisazením panelů ( nebo v případě potřeby za pomoci spojovacích profilových hliníkových lišt ). Pro dosažení komfortního uceleného vzhledu se panely instalují s použitím ukončovacích a rohových profilových hliníkových lišt. V prostorách se zvýšenou vlkostí a častým mytím se doporučuje aplikace tmelu mezi spodní lištou a podlahou, aby se zabránilo pronikání vlhkosti na zadní stranu panelu.

Obkladové panely Symmetrix a Artizan FRP jsou určeny pro minimální péči a údržbu. Základní nosné materiály a rovněž i povrchové vrstvy vytváří pevnou strukturu a tím vysoce odolný, trvanlivý a vzhledově velmi atraktivní produkt. Vrchní vrstva Sani-Coat vytváří hladký antibakteriální povrch se snadnou údržbou a čištěním. Čištění lze provádět omytím vodou s detergentem, panely jsou rovněž odolné vůči desinfekčním prostředkům. Panely lze také čistit párou vysokotlakým postřikovačem. Důrazně se doporučuje nepoužívat abrazivní čisticí prostředky, aby nedošlo k poškození antibakteriálního povrchu. V návaznosti na tyto pokyny, bude mít obklad z panelů FRP trvalý vzhled po mnoho let.