Panely lze instalovat pouze na pevné povrchy stěn interiérů ( zdivo, beton, dřevo, sadrokarton). Povrchy stěn musí být čisté, rovné, suché a hladké. Nerovné povrchy či nerovnosti stěn by měly být předem opraveny, jinak budou panely po instalaci kopírovat nerovnosti podkladu. Před instalací obkladových panelů na stěny se doporučuje provést penetrační nátěr obkládaných stěn, před instalací panelů na stěny bez odstranění starých keramických obkladů je nutno pro zvýšení adheze provést „kotvící nátěr“ kontaktní penetrací. Panely lze řezat na potřebné rozměry pomocí ručních nebo elektrických pil. Panely budou vystaveny roztahování/smršťování v důsledku změn teploty. Je proto nutné instalovat panely s realizací dilatační mezery cca.1/8 "(3 mm) u stropu, u podlahy. Při použití spojovacího profilu „ Divider Bar“ je nutno realizovat mezeru 1/16" (1,5 mm) mezi panelem a profilem. ( viz obr.). Poznámka: Je rovněž zapotřebí nechat prostor pro expanzi a kontrakci panelů při montáži panelů okolo potrubí, sanitárních a elektrických vývodů , zásuvek, atd.

Panely lze instalovat s použitím spojovacich profilových PVC lišt, které dodají obkladům komfortní ucelený vzhled. Pro dosážení instalace odolné proti vlhkosti se doporučuje použití tmelu, který je nanesen během instalace do vnitřních výlisků předem rozměrově nařezaných lišt.( viz.obr.) V prostorách se zvýšenou vlkostí a častým mytím se doporučuje aplikace tmelu rovněž mezi spodní lištou a podlahou, aby se zabránilo pronikání vlhkosti na zadní stranu panelu.

Následující obrázek prezentuje možnosti použití spojovacích profilů.


Nabídka spojovacích profilů

Pozn: Instalaci obkladových panelů Glasliner FRP ( např. pro čisté prostory, prostory s možností bakteriální kontaminace apod.) lze realizovat i bez použití plastových spojovacích profilových PVC lišt. V tomto případě musí být použit pro spárování mezer mezi panely a pro ukončení u podlahy či stropu tmel.

Pro lepení panelů se doporučuje použit stěrkové lepidlo. Nanášení lepidla se provádí celoplošně na zadní stěnu panelu nebo na obkládanou stěnu ( viz. obr. Trowel Application ). Rovněž lze lepení panelů provádět pomocí tmelu „ bodově“ neceloplošně, s použitím balení v katuši nebo pro aplikaci pneumatickou pistolí. V tomto případě se nanášení tmelu provádí na zadní stěnu panelu ( viz.obr. Cartridge Application). Po nalepení panelu na zeď ( a instalaci spojovacích a ochranných profilových lišt) je nutno panely plošně rovnoměrně „přitlačit“ pomocí gumového kladívka a stěrky. Pro instalaci panelů bez použití spojovacích profilů (lišt) se používá pro spárování tmel v kartuši nebo pro aplikaci pneumatickou pistolí.

Obkladové panely Glasliner FRP jsou určeny pro minimální péči a údržbu. Základní nosné materiály a rovněž i povrchové vrstvy vytváří pevnou strukturu a tím vysoce odolný, trvanlivý a vzhledově velmi atraktivní produkt. Vrchní vrstva Gel-coat vytváří hladký antibakteriální povrch se snadnou údržbou a čištěním. Čištění lze provádět omytím vodou s detergentem, panely jsou rovněž odolné vůči desinfekčním prostředkům. Panely lze také čistit párou vysokotlakým postřikovačem. Důrazně se doporučuje nepoužívat abrazivní čisticí prostředky, aby nedošlo k poškození antibakteriálního povrchu. V návaznosti na tyto pokyny, bude mít obklad z panelů Glasliner FRP trvalý vzhled po mnoho let.